Zastrzeżenie numeru PESEL – zabezpieczeniem przed oszustwami

W dobie cyfrowej, gdzie oszustwa i nadużycia danych osobowych są na porządku dziennym, kluczową kwestią staje się ochrona Twojej tożsamości. Jednym ze sprawdzonych metod jest zastrzeżenie numeru PESEL. To skuteczne narzędzie może znacząco zwiększyć Twoje bezpieczeństwo finansowe. Przyjrzyjmy się, jak możesz skorzystać z tego rozwiązania i jakie korzyści przynosi.

Co to jest zastrzeżenie numeru PESEL?

Zastrzeżenie numeru PESEL to procedura, która pozwala zabezpieczyć Twój numer przed wykorzystaniem przez nieuprawnione osoby. Gdy twoje dane znajdują się w rejestrze zastrzeżeń, każda próba zaciągnięcia zobowiązania finansowego w Twoim imieniu zostanie automatycznie zablokowana do czasu wyjaśnienia okoliczności.

Jak zastrzec swój numer PESEL?

Proces zastrzeżenia numeru PESEL jest prosty i można go przeprowadzić online. Wystarczy odwiedzić rządową stronę internetową Zastrzeż swój numer PESEL, gdzie za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego, e-dowodu lub danych do logowania do systemu bankowego możesz złożyć wniosek. Ta sama platforma umożliwia również cofnięcie zastrzeżenia, gdy jest to już niepotrzebne.

Korzyści zastrzeżenia numeru PESEL

Zastrzeżenie Twojego numeru PESEL znacząco ogranicza ryzyko wyłudzeń na Twoje dane. Dzięki temu mechanizmowi, Twoja tożsamość jest chroniona, a Ty możesz czuć się bezpieczniej korzystając z różnorodnych usług finansowych.

Weryfikacja zastrzeżeń w SKOK Ziemi Rybnickiej

Warto jednak abyś wiedział, że uprawnione instytucje mogą zweryfikować zastrzeżenie Twojego numeru PESEL. Korzystając z naszych usług w SKOK Ziemi Rybnickiej, możesz być pewny, że każdorazowo przed zawarciem umowy o prowadzenie rachunku ROR, IKS czy Avista, będziemy weryfikować, czy Twój numer PESEL jest zastrzeżony. Tak samo postąpimy przed podpisaniem umowy pożyczkowej. Jeśli system zastrzeżeń PESEL wykaże, że dany numer jest zastrzeżony, nie będziesz mogła / mógł skorzystać z produktu lub usługi do momentu usunięcia zastrzeżenia.

Weryfikacja nastąpi również podczas wypłaty w placówce SKOK ZR gotówki w wysokości 3-krotności płacy minimalnej, z następujących rachunków osób fizycznych: ROR, IKS, IK+, Avista, Lokata terminowa, Lokata specjalna, rachunek techniczny.

Podsumowanie

Zastrzeżenie numeru PESEL jest łatwym i skutecznym sposobem na ochronę przed oszustwami. Jest to szczególnie istotne w obecnych czasach, gdy cyberprzestępczość rośnie. Zalecamy każdemu, kto chce zabezpieczyć swoje dane osobowe i finansowe przed nieautoryzowanym dostępem, skorzystanie z tej opcji. Zastrzeż swój numer PESEL już dziś i ciesz się większym poczuciem bezpieczeństwa w Twoim życiu finansowym.