Pomagamy Ukrainie – lista wiarygodnych akcji pomocowych

W tym trudnym dla ukraińskiego narodu czasie chcemy wesprzeć akcje pomocowe, angażując się osobiście jako polskie Kasy Spółdzielcze w pomoc, ale również udostępniając Państwu linki tylko do wiarygodnych i zweryfikowanych zbiórek. Należy uważać na fałszywe informacje pojawiające się szczególnie w serwisach społecznościowych, gdzie twórcy dezinformacji chcąc wykorzystać nasze współczucie tworzą fałszywe zbiórki i akcje pomocowe.


Pomagać można na wiele sposobów. Szczegóły dot. zbiórek i osobistego zaangażowania w pomoc uchodźcom znaleźć można na rządowej stronie https://pomagamukrainie.gov.pl. Pomoc mogą tam zaoferować zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje.


Bezpośrednie wsparcie finansowe można przekazać do Bankowego Gospodarstwa Krajowego. BGK w imieniu Narodowego Baku Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konto, na które od dziś można wpłacać pieniądze na pomoc Ukrainie. Środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznaczy je na potrzebne działania. Wpłat na konto należy dokonywać w złotych polskich.

Środki należy wpłacać na numer rachunku:

91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

Odbiorca: Narodowy Bank Ukrainy.

Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy.


Chętni mogą również wspierać finansowo zbiórkę organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną tutaj.


Listę wiarygodnych i zweryfikowanych zbiórek stworzył również serwis Demagog. Szczegół można znaleźć tutaj.