Płać zbliżeniowo do 100 zł bez podawania PIN

W dniu 19 marca 2020 r. Visa podniosła do kwoty 100 zł limit płatności bezgotówkowych (zbliżeniowych), które nie będą wymagały autoryzacji kodem PIN.

Wszystkie karty płatnicze, z których korzystają klienci SKOK Ziemi Rybnickiej, są dostosowane do dokonywania płatności  zbliżeniowych do kwoty 100 zł, bez konieczności podawania kodu PIN.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że ze względu na krótki czas, w którym wdrażana była zmiana, nie wszystkie terminale płatnicze mogą być dostosowane do akceptowania wyższej kwoty płatności niewymagającej akceptowania kodem PIN.

W związku z epidemią koronawirusa SKOK Ziemi Rybnickiej, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Sanepidu zaleca, aby podczas zakupów możliwie często korzystać z płatności bezgotówkowych, rezygnując z używania gotówki. Powyższe zalecenie podyktowane jest troską o życie i zdrowie zarówno osób dokonujących zakupów, jak i osób pracujących w handlu. Bezkontaktowe płatności zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażeń spowodowanych koronawirusem.

 

Polub nasz profil na Facebooku, gdzie umieszczamy bieżące informacje o obecnej sytuacji.