Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne

Zapewne wiesz jak działa publiczna służba zdrowia. Wizyty u lekarzy specjalistów i badania diagnostyczne to tygodnie lub miesiące oczekiwania. W styczniu 2019 roku trzeba było czekać np. ponad 3 miesiące na wizytę u urologa oraz prawie 8 miesięcy, by dostać się do ortopedy.*

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu Polaków. Dlatego mało kto jest w stanie zaakceptować tak długi czas oczekiwania na wizytę. Z drugiej strony, nie każdego stać na to, by płacić za każdą – nawet ważną – wizytę lub badanie.

Jest jednak na to recepta: ubezpieczenia zdrowotne, które gwarantują szybki dostęp do lekarzy i badań w zamian za składkę, która jest na ogół niższa niż jednorazowa wizyta u lekarza-specjalisty.

SALTUS Ubezpieczenia proponuje 2 indywidualne ubezpieczenia zdrowotne: SALTUS Na Zdrowie oraz SALTUS Kuracja.

SALTUS Na Zdrowie to klasyczne ubezpieczenie zdrowotne tzn., że po opłaceniu składki Klient może umawiać się na wizytę u lekarza lub badanie (po przedstawieniu skierowania od lekarza).

Ubezpieczenie dostępne jest dla osób w wieku 18-67 lat, ale – w wersji rodzinnej – ubezpieczeniem można objąć również dzieci do 25 roku życia. Nie wymagana jest ankieta medyczna ani wcześniejsze badania.

SALTUS Kuracja funkcjonuje inaczej niż SALTUS Na Zdrowie. To rozwiązanie nie działa od razu po zakupie ubezpieczenia lecz „włącza się” dopiero wówczas kiedy Klient trafi do szpitala z powodu jednego z 3-ech nw. zdarzeń:

  1. Zawału serca
  2. Udaru mózgu
  3. Nieszczęśliwego wypadku

Lekarze i badania są dostępni dla Klienta przez 6 miesięcy po zajściu nieszczęśliwego wypadku lub opuszczeniu szpitala.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Indywidualnych Ubezpieczeń Zdrowotnych z oferty SALTUS Ubezpieczenia w placówkach SKOK-u Ziemi Rybnickiej.

 

* Źródło: Barometr WHC, Raport na temat zmian w dostępności do gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w Polsce nr 19/15/02/2019. Stan na grudzień/styczeń 2019