Google Pay już niebawem w SKOK

Użytkownicy kart płatniczych Visa w SKOK Ziemi Rybnickiej już niedługo będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności płatności mobilnych Google Pay (w skrócie GPay).

Na czym to polega?

Usługa GPay umożliwia zarejestrowanie karty płatniczej w aplikacji GPay pobranej na urządzenie mobilne (np. smartfon), a następnie wykonywanie płatności wyłącznie przy wykorzystaniu telefonu, bez konieczności fizycznego przedstawienia karty. Dokonane przy użyciu aplikacji operacje automatycznie obciążają kartę płatniczą członka. Korzystanie z usługi Google Pay będzie dla klientów bezpłatne.

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc. Po dodaniu karty można:

  • Płacić telefonem w sklepach stacjonarnych lub środkach transportu publicznego
  • Płacić w aplikacjach lub na stronach internetowych

Jak to zrobić?

Wystarczy przypisać kartę Visa SKOK do aplikacji GPay na smartfonie – to bardzo proste:

  1. Pobierz i zainstaluj aplikację GPay (np. ze sklepu Google Play lub ze strony pay.google.com)
  2. Zaloguj się na swoje konto Google i dodaj formę płatności

Jeśli chcesz korzystać z GPay w sklepach stacjonarnych (terminalach płatniczych POS) wymagane jest posiadanie funkcji/modułu NFC w telefonie.

To wszystko – już można płacić za pomocą aplikacji GPay.

Bezpieczeństwo

Podczas płatności w sklepach, Google Pay nie udostępnia prawdziwego numeru karty klienta, więc jego dane są bezpieczne. Poza tym można płacić szybciej i łatwiej, używając urządzenia, które klient już trzyma w dłoni – nie musi sięgać po portfel ani czekać na odczytanie chipa.

Więcej na temat GPay, w tym filmiki pokazowe (m.in. jak płacić, jak przypisać kartę do aplikacji) na stronie https://pay.google.com/intl/pl_pl/about/